angaretchka to polska niezależna marka modowa


Powstała z miłości do mody, do projektowania własnych ubrań i dodatków, z tradycji rodzinnej od paru pokoleń. Mama, babcia, prababcia – dla nich moda i szycie stanowiły nieodłączny element życia, potrzebę tworzenia ubrań innych niż powszechnie dostępne, wygodnych i idealnie dopasowanych. Od dzieciństwa otaczał nas duch zmian, świat tkanin, magazynów modowych, przymiarek, przeszyć, projektów w trakcie, wykrojów do przerysowania…

Jesteśmy siostrami i choć każda z naszej trójki ma swoją wizję świata, razem tworzymy autorską markę angaretchka.

Lubimy unikalne i ponadczasowe rzeczy, aktualne przez wiele sezonów. Wybieramy jakościowe tkaniny i proste kroje. W naszych projektach łączymy nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność – z łatwością stworzycie z nich stylizacje zarówno eleganckie, jak i casual, do pracy, na co dzień i na wielkie wyjścia. Jesteśmy pierwszymi testerkami własnych ubrań i staramy się je dopracować w każdym szczególe.

Podstawowe modele pojawiają się co sezon w nowych tkaninach, wśród nich ważna jest geometria, dominuje minimalizm i spokojne barwy – zawsze znajdziesz u nas biel, czerń, szary, niebieski, granatowy. Uzupełniamy je projektami z wyjątkowych tkanin, często pojawiają się ciekawe struktury, printy, intensywne kolory. Szukamy równowagi między współczesnymi konstrukcjami o surowym wykończeniu, a zmysłowymi formami z delikatnych tkanin.

Proponowane przez nas ubrania są różne, jak różne jesteśmy my same: jedną fascynuje nowojorski luz, drugiej bliżej do estetyki skandynawskiej, trzecia to bardziej szalone realizacje. Jesteśmy zgodne, co do jednego – ma być bezpretensjonalnie, koniecznie wygodnie, podkreślać co najlepsze w każdej sylwetce i mieć w sobie „to coś”.

Wszystkie projekty powstają we własnej pracowni na warszawskim Mokotowie, część od początku do końca jest dziełem naszych rąk, w odszyciu niektórych pomaga nam mała podwarszawska szwalnia. Realizujemy także indywidualne zamówienia i modyfikacje.

Jesteśmy EKO. Własna produkcja pozwala na minimalizowanie wszelkiego rodzaju odpadów, a z tego co zostaje chętnie korzystają okoliczne przedszkole i szkoła.

Nasze bluzki, sukienki, spódnice, spodnie, kamizelki i płaszcze produkujemy w krótkich seriach, czasami ograniczonych do kilku egzemplarzy, dzięki temu możecie się poczuć naprawdę wyjątkowo. Takie perełki można również upolować na profilu marki w mediach społecznościowych oraz targach modowych, na które Was serdecznie zapraszamy. Podczas osobistych spotkań doradzamy jak skomponować wygodne stylizacje, które podkreślą charakter oraz atuty sylwetki.

Zapraszamy do naszego świata! Zapisz się na newsletter, zajrzyj do nas na Facebooka lub na instagrama@angaretchka


Skąd angaretchka?


Często nas pytacie, skąd taka nazwa?

angaretchka [angareCZka] jest pewnym zdrobnieniem od słowa Angara – nazwy pięknej i silnej rzeki na Syberii, skąd pochodzimy i za którą, mimo dawnego powrotu do Polski, nigdy nie przestaniemy tęsknić.

O jeziorze Bajkał słyszał niemal każdy. Jest to najstarsze i najgłębsze jezioro świata, ma 336 dopływów, a jedyną rzeką, która wypływa z jeziora jest Angara. I to właśnie z tym wiąże się najsłynniejsza legenda na Syberii Wschodniej.

Piękna Angara była jedyną córką potężnego Bajkału, strzegł ją jak oka w głowie i planował wydać za sąsiada Irkuta. Jednak pragnąca wolności Angara zakochała się w młodym i dalekim Jeniseju. Pewnej nocy kiedy Bajkał zasnął, uciekła. Wściekły Bajkał próbował ją powstrzymać kierując w stronę córki ogromną skałę. Było już jednak za późno. Minęły tysiąclecia, a rzucona przez Bajkał skała, nazywana przez miejscowych Szaman-kamień, wciąż wyznacza granicę między jeziorem a rzeką Angara.


angaretchka
angaretchka
angaretchka